SERVIS střešních oken VELUX - Jednička ve Středočeském kraji!

3S - střechy, s. r. o. - Certifikovaná montážní firma VELUX.
Provádíme prodej, montáž, servis a výměny střešních oken
a doplňků

Výměna skla u střešního okna

Výměna skla u střešního okna

Rozbilo se Vám sklo u střešního okna Velux?

U střešních oken se rozbije sklo častěji než u oken fasádních. Divné? Střešní okna jsou mnohem více vystavena povětrnostním vlivům než okna fasádní. Rozdíly teplot jsou někdy až 80°C (léto vs. zima). Okna jsou namontovaná ve střešní konstrukci, která prakticky pořád pracuje a okno pochopitelně společně s ní. Tyto vlivy někdy mohou vést i k samovolnému prasknutí skla.

Výměna skel u střešních oken Velux

U výměny skla ve střešních oknech pozor na klasické sklenáře, kteří dobře vymění a opraví všechny skleněné výplně v domě, ale zpravidla nejsou vybaveni vakuovým sklem Velux. Sklo do střešního okna má právě kvůli vysokým požadavkům na mechanickou odolnost kalené vnější sklo, vnitřní jsou pak bezpečnostní lepená. Tyto vlastnosti se pochopitelně odráží i v ceně skel. Ale jen tato skla jsou schopna v oknech vydržet a odolat i silnému krupobití. Podívejte se na mechanickou odolnost originálního skla Velux.

Nové sklo u střešního okna Velux

K výměně takového skla u střešního okna Velux nepatří žádné tmely, silikony a neoriginální náhražky těsnění atd. Aby vše správně fungovalo, musí být nové sklo zatěsněno montážní sadou k výměně skla, která obsahuje vše potřebné. U starších typů oken je výměna skla spojena i s výměnou zasklívacího rámečku a držáků skla. Je to kvůli celkové síle skla, která je v dnešní době větší a proto i rámeček musí být vyšší. Pokud máte tedy okno vyrobené před rokem 2002, bude třeba vyměnit i zasklívací rámeček. Zavolejte si tedy certifikovaný servis střešních oken Velux, který má k dispozici originální skla a náhradní díly. Nenechávejte to neodborníkům, kteří budou těžko čelit záludnostem, které je při výměně čekají a budou muset improvizovat.

Typy skel Velux střešních oken

V současné době je na trhu několik typů skel Velux s rozdílnými termo-izolačními vlastnostmi. Při porovnávání hodnot součinitele prostupu tepla také pozor na to, že klasická skla dodávané sklenáři sice mají dobré hodnoty, ty jsou však měřené ve svislém stavu. Střešní okno je ale nakloněné! A v tomto případě už jsou hodnoty úplně jiné. Originální skla Velux mají hodnoty měřené ve skutečné poloze montáže, přesně tak jak, je budete užívat.

Zjistěte si typ a velikost Vašeho okna - my už s Vámi vybereme to správné řešení právě pro Vás.

Kontaktujte nás

Chtěli byste lepší tepelně-izolační vlastnosti od Vašich starých střešních oken?

Není pro nás nic jednoduššího než Vám vyměnit skla s již nevyhovujícími tepelně-izolačními vlastnostmi za skla, které vyhovují současným vysokým požadavkům. Nemyslete si, že jsme Vám před časem prodali něco špatného. Vývoj je neustálý proces prakticky ve všech oblastech a ve stavebnictví zvlášť. Proto i skleněné výplně prochází neustálým procesem zdokonalování a hledání nových možností. Dnešní standardní sklo má 3x lepší součinitel prostupu tepla než sklo staré.

Kontaktujte nás

Rychlý kontakt
SERVIS VELUX

SERVIS střešních oken VELUX

Pracovní doba je v pracovních dnech od 8:00 do 16:00.

Napište nám!

Odešlete dotaz na náš email. Ozveme se a poradíme Vám se střešními okny!

devětmínuspět=